https://codeengineers.com/
https://codeengineers.com/pl/offer/4-0-1-39/remarketing-polska-piotrk%C3%B3w-trybunalski - remarketing adwords piotrków trybunalski - Czy warto inwestować w Global SEO
zusammen mit einem erfahrenen redakteur eine magisterarbeit schreiben lassen – kompetente beratung und mehr! magisterarbeit schreiben lassen online-plattform für magisterarbeit -original content und attraktiven preis! magisterarbeit schrieben schnell, originell und zum thema? mit uns am meisten moglich! wenn sie hilfe benotigen, besuchen sie bitte unsere website und füllen sie das formular noch heute! der zuständige redakteur wird ihnen bericht erstatten und eine fruchtbare zusammenarbeit beginnen. es ist sehr einfach, lassen sie mich ihnen helfen!
tanie drobiazgi z Chin lulany opinie Tanie akcesoria z Chin.          https://shopcode.pl/search/     Popularny nowy 20/100A AC LCD wyświetlacz cyfrowy moc watomierz Monitor napięcie KWh woltomierz amperomierz     zamki błyskawiczne producent
Ubezpieczenia a sejfy – o czym musisz wiedzieć?

Ubezpieczenia a sejfy – o czym musisz wiedzieć?

Ubezpieczenia majątkowe zabezpieczają posiadane dobra ruchome przed ich kradzieżą, jak również zniszczeniem czy też innymi losowymi zdarzeniami. Okazuje się jednak, że aby wykupić polisę ubezpieczeniową na przedmioty o szczególnej wartości, trzeba spełnić szereg dodatkowych wymogów, które stawia przed nami ubezpieczyciel.

Zwykle warunkiem ich ubezpieczenia jest rzetelna ich wycena, której dokonuje rzeczoznawca. Drogocenne mienie musi być również w odpowiedni sposób przechowywane, a najlepiej, jeśli znajduje się ono w odpowiednio do tego celu przystosowanym sejfie. Ubezpieczenie szczególnie wartościowych dóbr ruchomych obarczone jest bowiem znacznie większym ryzykiem. Z tego właśnie powodu ubezpieczyciel może odmówić wystawienia polisy zabezpieczającej tego rodzaju mienie, jeżeli nie z jest ono właściwie przechowywane i chronione.

Klasa sejfu ma znaczenie

Mało kto wie, że to od klasy sejfu jest uzależniona wartość ubezpieczenia przedmiotów w nim przechowywanych. W zależności od posiadanej przez sejf klasy można w nim bowiem składować określoną ilość jednostek obliczeniowych, jakie przewidują normy ubezpieczeniowe. Warto wspomnieć, że jedna taka jednostka jest równa 120 średnim pensjom w Polsce, zatem jej wartość zmienia się wraz z ich wzrostem. I tak w przypadku sejfów oznaczonych normą PN-EN 14450 mamy do dyspozycji dwie klasy. W sejfie klasy S1, można ulokować kosztowności i pieniądze, których wartość nie przekracza 0,1 jednostki obliczeniowej. Jeśli dysponujemy sejfem klasy S2 oznaczonym tą samą normą, to przechowywane w jego wnętrzu dobra materialne nie mogą przewyższać wartości 0,2 jednostki obliczeniowej. Jeśli zastosuje się dodatkowe zabezpieczenia tego rodzaju sejfów w postaci systemu sygnalizującego ich naruszenie, ilość jednostek, które bezpiecznie można w nich składować ulega podwojeniu.

Co bardziej wartościowe przedmioty wymagają użycia skarbców oznaczonych normami PN-EN 1143 czy też PN-EN 1143-2. W zależności od klasy, jaką tego rodzaju sejfy posiadają, można w nich przechowywać od 0,5 do 5 jednostek obliczeniowych. Limit ten można jednak powiększyć dwukrotnie po zainstalowaniu dodatkowej ochrony w postaci systemu sygnalizującego włamanie.

Najskuteczniejsze sejfy o różnych klasach

Kiedy warunkiem ubezpieczenia cennych dóbr materialnych jest ulokowanie ich w sejfie, warto zdecydować się na zakup tego urządzenia u sprawdzonego sprzedawcy. Nasze sejfy cechują się najwyższą jakością, a co najważniejsze spełniają normy oraz wymagania stawiane przez ubezpieczycieli. Najlepszy wybór sejfów znajdziesz na: https://www.hartmann-tresore.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *