PORTALE PARTNERÓW
Dlaczego firmy bez strategii upadają?

Dlaczego firmy bez strategii upadają?

Założenie własnej działalności biznesowej jeszcze nigdy nie było tak proste, jak teraz. Wystarczy kilka minut w banku i wychodzimy jako właściciele nowej firmy. Jest to jednak bardzo niebezpieczny stan. Zamiast przygotować się do prowadzenia własnej firmy, ulegamy emocjom i ruszamy w świat. Niestety takie podejście często kończy się tragicznie.

Rozpoznanie rynku – pierwszy krok o którym zapominamy

Zgaduję, że tak jak ja chcesz, by Twoja firma odniosła sukces. Na myśl o własnej działalności Twoje serce zaczyna szybciej bić, a na twarzy pojawia się uśmiech. Postarajmy się więc, by tak zostało.

Pierwszym krokiem, który musimy wykonać, jest zbadanie rynku. Poznanie jak działa nasza konkurencja, by opracować odpowiednią strategię marketingową. Jest ona kluczowym aspektem. Dodatkowo poznanie rynku, gwarantuje nam, że będziemy na pewno chcieli pracować na nim. W końcu nie jest powiedziane, że to co lubimy robić w wolnym czasie, musi od razu stać się naszą pracą.

 

Zbuduj długoterminową strategię – statek musi znać punkt docelowy

Drugą kwestią jest stworzenie długoterminowej strategii. Określenie tego, gdzie za rok chcemy się znaleźć. Takie myślenie ułatwi nam codzienną pracę, a jeśli w trakcie coś się wydarzy, to wiemy jaki kierunek potrzebujemy obrać.

Jeśli mogę zaproponować jedno fajne ćwiczenie na opracowanie takiej strategii, to polecam planowanie w retrospektywie. Po jego dokładny opis zapraszam na bloga: PrzemyslawOlesinski.pl