Jak pogodzić studia z pracą zawodową?
Wydaje się, że czasy, kiedy studia były porą na naukę i beztroską zabawę, odeszły w zapomnienie. Coraz częściej młodzi ludzie, decydują się na połączenie nauki z pracą, nawet podczas pierwszego roku edukacji. Powody takich wyborów bywają różne, jedni są zmuszeni do zarabiania pieniędzy z przyczyn ekonomicznych, inni dorabiają na dodatkowe przyjemności; jednak coraz większe grono studentów myśląc o swojej przyszłości, podejmuje pracę, aby zdobywać nowe umiejętności i doświadczenie zawodowe, które pracodawcy podczas rozmów kwalifikacyjnych, biorą pod uwagę w pierwszej kolejności. Z całą pewnością, początki dla nikogo nie są łatwe, ale przy dobrej organizacji wszystko jest możliwe.
Ofert pracy dla studentów jest naprawdę wiele, szczególnie, że przedsiębiorcy chętnie zatrudniają studentów na stanowiska niewymagające dużych umiejętności, gdyż za osoby pełnoletnie ze statusem uczących się, nie muszą opłacać składek ZUS. Pierwsza posada dla żaka, powinna być przede wszystkim elastyczna godzinowo oraz choć w niewielkim stopniu związana z wybranym kierunkiem studiów lub zainteresowaniami. Najbardziej popularne stanowiska wśród studentów to: barman, kelner, recepcjonista hotelowy, hostessa/promotor, sprzedawca oraz pracownik kina. Wśród ofert można także znaleźć propozycje staży bądź prac zdalnych, np. z zakresu usług marketingowych. Jednak połączenie pracy i edukacji w jednym czasie to bardzo trudne zadanie. Prawdą jest, że praca pozytywnie wpływa na rozwój kariery i ułatwia podjęcie pierwszej pracy po zakończeniu edukacji, ale należy także pamiętać, że studia to nie tylko kilka godzin zajęć w tygodniu, to również wiele prac dodatkowych, szukanie potrzebnych materiałów, przygotowywanie do ćwiczeń i wykładów, egzaminy podczas sesji oraz pisanie prac naukowych – semestralnych, licencjackich i magisterskich, na które trzeba poświęcić dużo czasu i energii. Wobec tego, jak pogodzić naukę ze zdobywaniem doświadczenia zawodowego i zarabianiem pieniędzy? Duże chęci i odpowiednia motywacja, to najskuteczniejszy klucz do sukcesu, jednak w sytuacjach kryzysowych, można poszukać innych źródeł pomocy, np. w pisaniu wzorcowej pracy naukowej. Serwis Redaktor – Online, proponuje innowacyjne rozwiązanie dla wszystkich, którzy potrzebują szybkiego i profesjonalnego wsparcia z zakresu pisania lub korekty opracowań naukowych. Zasięg oferowanej pomocy jest bardzo szeroki i obejmuje wiele różnych dziedzin, dzięki współpracy z licznymi, wszechstronnie wykształconymi redaktorami. Z pewnością jest to rozwiązanie warte uwagi, wśród osób zapracowanych i dysponujących niewielką ilością czasu wolnego.
Obserwując dokonania dzisiejszych studentów, łatwo można wyciągnąć wnioski, że praca zawodowa i edukacja mogą iść w parze. Łączenie tych obowiązków, pozwala rozwinąć liczne umiejętności, w tym organizacyjne, i choć jest to trudne, szczególnie w okresie zaliczeń i sesji, warto podjąć wyzwanie i budować swoją ścieżkę zawodową jeszcze na etapie edukacji.