Audyt podatkowy WarszawaKsięgowość hybrydowa – nowoczesne rozwiązanie dla biznesu

Księgowość hybrydowa – nowoczesne rozwiązanie dla biznesu

Księgowość to zmora przedsiębiorców, szczególnie tych, którzy nie są biegli w kwestiach rozliczeniowych i podatkowych. Niestety, jak wiadomo, właściciel każdej firmy, ma obowiązek prowadzenia księgowości, która w rękach profesjonalistów, w dużym stopniu decyduje o sukcesie przedsiębiorstwa. Nic więc dziwnego, że wszystkim zależy na znalezieniu najlepszego rozwiązania z zakresu finansów, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i problemów firmy. Pomocna w takiej sytuacji, może okazać się innowacyjna metoda prowadzenia usług rachunkowych, a mianowicie księgowość hybrydowa.

Księgowość hybrydowa – na czym polega

Jest to nowoczesna księgowość, która może ułatwić życie wielu przedsiębiorców oraz sprawić, że prowadzenie własnej działalności gospodarczej i rozliczanie dochodów firmy z urzędami, przestanie być koszmarem. Z pewnością jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają wystarczającej wiedzy do samodzielnego prowadzenia księgowości, ale nie chcą w całości zlecać jej biurom rachunkowym. Księgowość hybrydowa, stanowi alternatywne rozwiązanie, eliminujące mankamenty dotychczasowych form rozliczania, funkcjonujących na rynku od lat. Mówiąc najprościej, jest to połączenie tradycyjnej księgowości prowadzonej przez biuro rachunkowe, z nowoczesną księgowością internetową. Zasada działania jest w pełni bezpieczna i niezwykle prosta. Przedsiębiorcy udostępniona jest platforma, w której samodzielnie wpisuje wszystkie niezbędne do rozliczeń dane. Nie ma w tym przypadku preferowanych dni lub godzin pracy – wszystkie informacje, można wprowadzić w dowolnej chwili, nawet w dniu wolnym od zajęć, dodatkowo, nie ma konieczności dostarczania dokumentów do biura rachunkowego, przez co są nieustanie dostępne do wglądu firmy. Pełną weryfikację nad przebiegiem działań, przeprowadza ekspert zajmujący się rachunkowością, który, jeśli zajdzie taka potrzeba, udzieli również odpowiedzi na wszystkie nasuwające się pytania lub doradzi korzystne dla firmy rozwiązania. Do obowiązków eksperta należy także przygotowywanie raportów, księgowanie dokumentów firmy oraz wypełnianie i przesyłanie deklaracji do odpowiednich urzędów. Natomiast rolą przedsiębiorcy jest, regulowanie i opłacanie składek oraz podatków, a także wysyłanie dokumentów firmowych.

Jak wybrać dobrą usługę księgowości hybrydowej

Jest to usługa wciąż nowa i nie każde biuro rachunkowe ma ją w swojej ofercie. Decydując o wyborze firmy, która świadczy usługę z zakresu księgowości hybrydowej, należy postawić na taką z dużym doświadczeniem i szerokim zapleczem wykwalifikowanych ekspertów. Nie wystarczy wpisać w przeglądarkę frazę np „biuro rachunkowe Katowice” i wybrać pierwszy lepszy wynik. Należy skorzystać z usług profesjonalnego biura rachunkowego takiego jak na przykład Biuro Rachunkowe NEX z Katowic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *