sceny plenerowe

http://bit.ly/31Av1PZ

Pełna księgowość Białystok
3 zasady skutecznego networkingu

3 zasady skutecznego networkingu

Networking to dzisiaj swoisty fundament kontaktów biznesowych. Dlaczego? Ponieważ idea wzajemnej i szeroko pojętej pomocy sprawdza się wśród przedsiębiorców z różnorodnych branż. Obopólne rekomendowanie swoich usług czy produktów, wymiana kompleksowej wiedzy, współpraca na wielu polach, to wszystko i wiele więcej daje Ci właśnie networking.

Jak zacząć swoją przygodę z networkingiem?

Zasada numer 1

Przede wszystkim bierz czynny udział w spotkaniach, w których poruszany jest temat networkingu – konferencjach, eventach. Jedną z organizacji, która Ci to umożliwi jest WFS Polska, klub networkingowo – rozwojowy, aktywnie działający w 12 miastach Polski. Każde spotkanie to szansa na zawiązanie nowych kontaktów biznesowych, które w dalszej lub bliższej przyszłości mogą zaprocentować udaną współpracą.

Zasada numer 2

Na każde ze spotkań odpowiednio się przygotuj – krótka prezentacja na temat uczestników i tego, czym się obecnie zajmują to jeden z ważniejszych etapów śniadania, czy kolacji networkingowej. Przed eventem określ sobie cel, zrób reserch wśród przedsiębiorców, jacy pojawią się na danym spotkaniu i przemyśl, z którym na rozmowie z nich zależy Ci najbardziej oraz przede wszystkim, co sam mógłbyś mu zaoferować. Konkretne informacje mają tutaj bardzo duże znaczenie.

Zasada numer 3

Jesteś po spotkaniu, wymieniłeś się wizytówkami, teraz czas zadbać o kontynuację rozmowy. Najlepiej w ciągu 72 h napisz maila z podziękowaniem i szerszą informacją na swój temat. Możesz też skorzystać z mediów społecznościowych, przykładowo nawiąż ponowny kontakt za pomocą LinkedIn, portalu z którego korzystają profesjonaliści.

Ponoć pierwsze wrażenie możemy zrobić już w ciągu 10 sekund, postaraj się zatem, aby je jak najlepiej wykorzystać. To w końcu dobry start do tworzenia wartościowych relacji. Wszystkie te działania sprawią, że zostaniesz zauważony i doceniony przez potencjalnego partnera biznesowego, a z pewnością warto!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *